צבי רוזנשטיין

י"ב אב תש"א - 5/8/1941

כ"ט תמוז תשנ"ט - 13/7/1999

תולדות חייו / קרן רוזנשטיין - כהן

אבי נולד ב – 5.8.41 בישראל בקיבוץ גבעת השלושה הישנה, בן יחיד להוריו.
בשנת 1952 עם הפילוג בקיבוץ המאוחד, המשפחה שלו עברה לגור בעינת.
בהיותו בן 15 החל ללמוד חקלאות בביה"ס לאדריכלות גנים בפתח תקוה.
כשסיים התגייס לצבא, שירת שנתיים בחיל חימוש כמחסנאי טכני.
עלה בדרגות מהר מאד, תוך שנה קיבל סמל ראשון בשל היותו מצטיין ביחידתו.
בסוף השירות הצבאי הגיע אליו אלוף פיקוד דרום וביקש שיחתום קבע. אבי לא היה יכול מכיוון שהיה צורך באישור של הקיבוץ והאישור לא ניתן לכן לא נשאר בצבא.
בשנת 1964 הכיר את תמר גדליהו שהגיעה לקיבוץ במסגרת חברת נוער.
נישא לאמא בערב ל"ג בעומר 8.5.1966 .
לאחר שחרורו עבד במשתלה בעינת, לאחר שנה התחיל לעבוד ברפת וכעבור שנתיים היה מרכז המספוא במשך 15 שנה.
ב – 12.6.1968 נולד גדי ז"ל . ב – 12.2.1972 נולדה קרן. ב – 17.3.1978 נולדה אביבית.
אני זוכרת שאבא היה מסריט באמצע השבוע סרטים לילדים ב"בית אחווה". לפני צאתו היה מכין את הסנדויץ' הכי טעים שיש.
עד היום אני זוכרת את הטעם הנפלא.
אבא אהב בעלי-חיים והקים פינת חמד בשטח הבית. בין החיות שגידל וטיפח איתנו היו: עכברים לבנים, תרנגולות, ברווזים ושני סנאים. כלבים – דובה ושטקר הבוקסר, חתולה – ימית וקוף קפוצ'ין בשם ניקי שהיה קוף נחייה שניתן לנו על מנת שנתרבת אותו לפני אילוף.
לימים היה רב"ש הקיבוץ מ- 29.10.1986 ואחראי נשקייה. הצטרף לסיורים של מג"ב יחד עם רבש"י קיבוץ נוספים. סיים את תפקידו כרכז ביטחון במשמר הגבול ב 1.1.1993.
אבא היה מסור, אוהב ואיש משפחה למופת. היה מאושר לארח את המשפחה המורחבת נהנה לטייל איתנו, טיפל בבעלי החיים שלנו בחמלה ואהבה.
בשבתות היה נוסע לבקר את סבתא רבקה שהייתה מאושפזת בביה"ח בגדרה וכדי לא להרע למצבה הבריאותי לא סיפר לה כאשר סבא קרל נפטר ב 1984. בכל פעם שהייתה מתעניינת בשלום סבא היה אבא ממציא סיבות ותירוצים למה לא היה יכול להגיע. לאחר תקופה החליט לשתף את סבתא בדבר מותו של סבא קרל.
אבא עבד במפעל הנעליים של הקיבוץ והיה מחלק סחורה לחנויות ומפעלים עד יומו האחרון.
בשנת 1995 התגרש והרגיש חופשי. פיתח חיי חברה "של רווקים" נהנה לבלות בערבי שישי ב"פנויים פנויות" בחדר האוכל החדש של הקיבוץ (עינת-אירועים). נסע בשבתות לתור את הארץ ואפילו טס לחו"ל.
כל האושר נקטע כאשר גילה שהוא חולה, דבר המחלה נודע לכולנו כאשר טס לטנריף נחת שם ומיד הובהל לבית חולים לניתוח דחוף. החופשה שלו בוטלה ומאותו יום החל טיפולים אינטנסיביים בביה"ח השרון. אני זוכרת כל יום לאחר סיום העבודה הייתי נוסעת להיות אתו ותמיד אמר לי, אל תפסיקי לעבוד בגללי, לא הסכים שאקח ימי חופש להיות לצדו.
לאחר 3 שנים, מספר ניתוחים, ועם רצון חזק לנצח את המחלה, נכנע לה ב – 13.7.1999.
אבא הספיק ליהנות מנכדה אחת, הבת של אביבית – אורפז.
יהי זכרו ברוך.

קרל ורבקה רוזנשטיין עם הבן צבי – 1942

צבי בן 13 – 1954 עינת

הבאת העומר – לקוצרים הידד!
צבי בראש לידו אסתר גרינבאום – שנות ה-60

צבי ותמר רוזנשטיין בחתונתם – 1966

צבי והבן גדי רוכב על אופניים

הספד/נירה כהן

צבי היקר,
הבוקר בשעה מוקדמת הודיעו לי דורון וליאורה כי תמו ייסורייך.
בכאב לב קיבלתי את הידיעה, ומסכת חיים שלמה ארוגה בהרבה חוטים של צער וכאב, עברה לנגד עיני.
חודשים ארוכים טרם התבשרנו על מחלתך האנושה פנינו אלייך, בני כיתה מקורבים בשיחות אינטימיות, ואמרנו לך:, צבי לך להיבדק אצל הרופא. אתה נראה לא טוב, חיוור, רזית, ואתה דחית אותנו עם החיוך המבויש שלך, ואמרת לא נורא בסה"כ אני לא מרגיש טוב, רק קצת מציק פה ושם אבל…,ובאמצע טיול בחו"ל, ובאמצע החיים, התפרצה המחלה במלוא עוצמתה.
שבת הביתה חולה וסובל. ומאז כשנתיים ימים היית במאבק יום יומי על חייך והשתדלת בכל כוחותיך להמשיך להיות אבא וסבא וחבר טוב. ואני בטוחה שידעת גם הרבה רגעים של נחת וחסד. זכית לנכדה פעוטה והיית שותף להתפתחותה וצמיחתה.
אני חוזרת לילדותנו בקיבוץ גבעת השלושה. ילדים בגן. אתה סובל מבעיות אורטופדיות קשות ברגליים, עובר הרבה ניתוחים. אנחנו הילדים משחקים סביבך, ורגלייך נתונות בגבס. בן יחיד להורייך רבקה וקרל ז"ל. אתה כל עולמם, האוצר היקר שלהם, והם שומרים עלייך, מלווים אותך באהבה בצניעות ובמסירות. ואנחנו גדלים. אני זוכרת אירועים משפחתיים בבית הורייך. הבית תמיד נוצץ בניקיונו. מפות ומפיות רקומות מעשה ידי אמך ודברי מתיקה ומאפה מלאכת כפיים, ועיניהם אורות ואוזנם קשובה לכל סיפור מהווי הכיתה שהיינו מביאים אלייך הביתה.
חיבור נוסף עם הולדת ילדנו חגי, , וגדי הילד שלך ושל תמר. הילדים נולדו בהבדל של שלושה ימים, גדלו יחד בבית התינוקות, מיטה ליד מיטה וכך בגן וכך בבית הספר. וחגי לא היה מסכים שנתחיל את הסיפור לפני השינה עד שגדי יצטרף וישב לידו ליד המיטה.
חייכם כהורים לבן בכור היו כל כך קשים ואתם נתתם כל שרק יכולים הורים לתת. התפללתם, ואהבתם, קיוויתם ורציתם עם כל הסבלנות, המסירות והכאב. הייתם לצדו יומם וליל. מספר ימים לאחר מסיבת בר המצווה של גדי, נפטר היקר ואתם הורים שכולים. ראינו את צערכם הגדול ולא יכולנו לעזור יותר.
צבי חבר חרוץ, איש עבודה נאמן. במשך שנים ארוכות מלאת את תפקיד רכז הרכב. אתה היית האיש שבנה ועיצב את התפקיד וזאת תוך כדי מילוי יום עבודה.
רק מאוחר יותר הפך התפקיד גם ליום העבודה שלך, כשצי הרכב גדל. היה לנו נעים לבוא אלייך לקבל מפתח לאוטו (לקראתי תמיד יצאת החוצה כי פחדתי מהבולדוג שגידלת). תמיד אהבת בעלי חיים, וטיפחת גינה וקשרים חברתיים. ואפילו פרצת את מעגל הביישנות שלך והתחלת לקחת חלק בריקודים בימי שישי בעינת אירועים.
גידלת שתי בנות יקרות ואהובות, קרן ואביבית, שעומדות כאן היום על קברך הטרי ומבכות אבא, שתי בנות שהיו לך תמיכה ומשענת בכל ימי החולי הקשים.
צבי, אני רוצה להתנחם בידיעה שבית עינת נתן לך בית חם עם טיפול מסור ואוהב עד לאחרון רגעייך, צוות טיפולי שדאג באמונה לכל צרכיך. משפחת רוזנשטיין נפרדת היום ממך צבי היקר בהרבה צער וכאב, ואנחנו חברייך וידידייך נזכור אותך.
ינעמו לך רגבי עפרה של עינת ותנוח על משכבך בשלום.

הבאת העומר תשכז – 1967 , בין הקוצרים
איציק דגאי, צבי רוזנשטיין

צבי ותמר עם הילדים – גדי, קרן, ואביבית – 1979

צבי ותמר רוזנשטיין, יוסף ברבש, אורלי בן-חור – פורים 1977